Mylion ML1202AC Mini UPS
  • Mylion 25.6Wh/80000mAh Mini UPS with inbuilt UK plug
Mylion ML1202AC Mini UPS
66 in stock
SKU: ML1202AC Categories: ,
Orders before 4PM for NEXT DAY DELIVERY
Description
Mylion LiFe PO4 Mini UPS is an Uninterruptible Power Supply which can be used as a standby energy back-up to power your device during a power outage. The system has certified the safest LiFe PO4 lithium ion battery, steady circuit performance and anti-fire plastic casing, over 2000times cycle life. Safety is paramount for us. For this type, Mylion specially set the AC input inside the unit, 110V/240V AC In, 12VDC Output, you needn’t an extra AC Adaptor any more, you also can use it as a smart AC adaptor with battery backup.